Logo společnosti Grafia Logo ESF Státní vlajka České republiky
Projekt OPEN DOOR – odborné jazykové vzdělávání pro podniky Plzeňského kraje

Aktuality

Výuka OPEN DOOR

Od roku 2008 vyučujeme firemní i individuální kurzy OPEN DOOR a jejich účastníci již ocenili novou koncepci se zaměřením na komunikaci v odborné angličtině. Výuka pokračuje i v roce 2012, kdy si odbornou AJ žádají i podniky, které se zapojily do projektu Vzdělávejte se pro růst.

*

Konference o profesním jazykovém vzdělávání

26. 6. 2008 proběhla Konference  o profesním jazykovém vzdělávání, na níž byl prezentován projekt OPEN DOOR. V roce 2008 skončilo financování ESF.

*

Úspěch projektu v zahraničí

Projektoví partneři z anglicky mluvících zemí ocenili na setkání v Paříži 14.12. 2007 jazykové moduly a k nim vytvořené videosekvence. 

* 

Skripta OPEN DOOR

K 1.9. 2007 máme hotová skripta logistické, obchodní, administrativní, elektrotechnické a zdravotnické angličtiny. Autoři skript ostatních odborných výukových modulů zdárně spějí k jejich dokončení. Zároveň probíhá práce na klíčích ke cvičením k jednotlivým lekcím.

* 

Výuková videa OPEN DOOR

V červenci a srpnu 2007 jsme natočili téměř všechna výuková videa k většině modulů. Rodilí mluvčí, kteří se na natáčení podíleli, vytvořili sehraný tým a získali nové zážitky i zkušenosti. Směsice národností našich herců, počínaje USA a Velkou Británií, přes Austrálii a Nový Zéland až po Jihoafrickou republiku, zajistila videozáznamům intonační pestrost a rozmanitost dialektů, které jistě budoucí studenti ocení.

Fotografie z natáčení zde

* 

Rádi bychom poděkovali těmto institucím, které nám umožnily natáčení ve svých prostorách:

Letiště Praha Ruzyně, Fakultní nemocnice Plzeň - Lochotín, Lékárna U Zlatého slunce - Tylova ul. v Plzni, MEA Meisinger s.r.o., Hotel Roudná a Hotel Palace - ul. Na Roudné v Plzni, Hotel Plzeň - Budilova ul. v Plzni, Čajovna v Plachovce -  Plachého ul. v Plzni, AXES Computers s.r.o. - Kollárova ul. v Plzni.

Nesporný dík patří rovněž kameramanům Ing. Vladimíru Novému a Petrovi Jakubíkovi z audio-video studia ZČU v Plzni.

* 

Kurzy OPEN DOOR

Koncem září 2007 se rozběhly první pilotní kurzy pro podniky Plzeňského kraje. Zaznamenali jsme již kladné ohlasy i připomínky, které bereme v potaz při finálních úpravách skript. Vše se vyvíjí a studenti v kurzech reagují v podstatě dvojím způsobem: nadšeně, že jde o zcela nový a ojedinělý typ výuky, nebo mírně skepticky, právě proto, že jde o nový a ojedinělý typ výuky. Věříme, že všichni postupně poznají a ocení výhody kurzů specializované angličtiny OPEN DOOR.

© Vyrobila Grafia s.r.o. Plzeň 2006
e-mail webmaster